Pieci Vecmāmiņas Padomi Matu Kopšanai

stipri mati bize

Kopš vecmāmiņu laikiem zināma gudrība – matus jāsaudzē. Tie diezgan lēni aug. Un tiem piemīt ne tikai estētiska nozīme – tie mums doti ne tikai skaistumam.

 

1. Pats neārstējas, pats matus negriež

Labāk pašam sev matus negriezt. Tā ir “māņticība”, lai gan cilvēkam arī pašam grūti sevi izārstēt. Lai cik spēcīgs tu arī nebūtu, ļoti grūti pašam izlabot sava biolauka deformācijas.

2. Lai matus griež tava dzimuma frizieris

Uzskata, ka ir labāk, ja matus griež vai, piemēram, matu masku uzklāj tā paša dzimuma cilvēks. Ja tu iepatīcies pretējā dzimuma meistaram, var rasties nepatikšanas privātajā dzīvē. Bībelē Samsonu pazudināja sieviete, kura nogrieza viņam matus… Izņēmums ir, ja sieva griež matus vīram vai mamma saviem bērniem – tas, starp citu, skaitās ļoti pareizi un labvēlīgi.

3. Pilnmēnesī labāk aug, dilstošā – atjaunojas

Ja vēlies, lai mati pēc griešanas sāktu ātrāk augt, frizūru jāveido pilnā mēnesī.

Ja vēlies, lai mati nedaudz mainītu īpašības, piemēram, tev nepatīk, ka tie bieži sapinkojas un ir nepaklausīgi, vērts doties pie friziera dilstošā mēnesī. Bet pēc tam mati ataugs ļoti lēnām.

Dilstošā mēnesī arī labi griezt matus, ja vēlies novērst matu izkrišanu un nostiprināt matu saknes.

No senču padomiem. Ja esi saaukstējies, nedaudz aplīdzini matus, lai kopā ar matu galiņiem aizietu slimības negatīvā enerģija un organisms varētu vieglāk attīrīties.

4. Mēness dienas

Matus nedrīkst griezt noteiktās Mēness dienās pēc Mēness kalendāra, kā arī Saules un Mēness aptumsuma dienās. Pēc tādām procedūrām var pat saslimt vai, kā teica senatnē, “nogriezt atmiņu un prātu”.

5. Cik bieži mati jāgriež?

Bērnam pirmo reizi vajadzētu griezt matus tikai tad, kad tas ir sasniedzis gada vecumu. Vīrietim mati jāgriež vismaz reizi mēnesī, bet sievietei – ne retāk kā reizi pusgadā.

***

Mūsu salona frizieri pastāstīs vēl daudz gudru padomu skaistu matu kopšanai. Gaidīsim pie mums salonā!

Adrese: Vecrīga, Teātra iela 2 (blakus Galerija Centrs)
Tel: +371 26218441


Teksti: https://dieviete.lv / ŠEIT & https://www.veduvieda.lv / ŠEIT