Matu krāsas noņemšana – kas par to jāzina?

No tumšmates par blondīni - matu krāsas noņemšana

 

Daudzas tumšmates sapņo kļūt par gaišmatēm, tomēr ir satraukušās par to, kāds būs matu stāvoklis pēc krāsas noņemšanas procedūras. Mūsu salonā šī procedūra ir ļoti populāra un mūsu meistari šo prasmi ir apguvuši gana labi, lai 95% gadījumu klients dotos prom apmierināts un ar vismaz 3 toņus gaišākiem matiem. Kas nosaka to, cik veiksmīga būs procedūra un cik bieži gadās ne tik veiksmīgs rezultāts, un ko darām tādos gadījumos?

Matu pigmenti un krāsu molekulas

Sāksim ar nelielu ievadu – dabiskajos matos ir 2 pigmenti – dzeltenais un brūnais. Tumšajos matos ir daudz brūnā pigmenta, bet gaišajos matos tā ir pavisam maz. Matus krāsojot ar pemanento (noturīgo) matu krāsu tās sastāvs iedarbojas uz matu dabisko pigmentu. Krāsojot matus, mēs izvēlamies krāsu atkarībā no vēlamā toņa un matu struktūras. Krāsošanas procesā mats tiek bagātināts ar krāsas molekulām – jo tumšāks tonis, jo krāsas molekulas ir lielākas. Vislielākās krāsas molekulas ir melnajiem toņiem, sarkanajiem – nedaudz mazākas, bet zeltītajiem toņiem krāsas molekulas ir pavisam mazas. Krāsas, kuras paredzētas mājas lietošanai, satur ļoti intensīvus pigmentus.

Ja mājās mati ir krāsoti ar neprofesionālo krāsu melnos toņos, turklāt vairākas reizes pēc kārtas, tad krāsas noņemšanas procedūra tā uzreiz kosmētisko pigmentu pilnībā neizņems.

Kā Jūs izskatīsieties pēc krāsas izņemšanas procedūrām?

Krāsas izņemšanas procesā mati iegūs dažādas nokrāsas, vienmēr saglabājot tendenci, ka pie saknēm tie būs daudz gaišāki, bet virzienā uz galiem pakāpeniski kļūs tumšāki. Ar katru reizi šī tumšā robeža arvien vairāk tuvināsies matu galiem. Tieši matu apakšējā daļa ir tā, no kuras vigrūtāk izņemt krāsu. Tieši tādēļ pēc matu krāsas noņemšanas procedūras notiek matu tonēšana.

Cik ilgi notiek procedūra?

Šādas procedūras var prasīt līdz pat 8 un vairāk stundām. Ja ir nepieciešamas vairākas procedūras, tad starp krāsas noņemšanām ir jāievēro pauze un obligāti jāveic matu atjaunojošas procedūras. Vispiemērotākās matu atjaunošanas procedūras gan frizētavā, gan mājās vislabāk pratīs ieteikt frizieris, kurš varēs novērtēt matu stāvokli pēc krāsas noņemšanas.

Kā noteikt, cik reizes būs nepieciešams noņemt krāsu?

Šis jautājums ir sarežģīts. Neviens un nekad tieši nespēs pateikt, cik reizes krāsas noņemšana būs jāveic, lai atbrīvotos no savas tumšās matu krāsas. Kāpēc? Tad kad Jūs krāsojat matus pirmo reizi, tad krāsu klājat visā matu garumā. Nākamajā reizē Jūs krāsojat ataugušās saknes un nedaudz pārklājat arī matus garumā. Un tā katru reizi. Ko Jūs iegūstat? Ar katru krāsošanas reizi matos iekļūst aizvien jauni krāsas pigmenti, kas pārklāj jau esošo krāsas slāni. To parasti var redzēt garos, tumšos matos, kuriem apakšējā daļā tonis ir ļoti tumšs un piesātināts, bet virzienā uz matu saknēm kļūst gaišāks. Tātad – visvairāk ķīmiskās krāsas pigmenta atrodas no matu vidus daļas līdz matu galiem. Šai matu daļai tiks iztērēta lielākā daļa krāsas noņēmēja.

Profesionālās krāsas izņemt ir daudz vieglāk, īpaši tad, ja krāsas noņēmējam un krāsai ir viens un tas pats ražotājs. Bet, ja krāsa ir pirkta parastā veikalā un matus tumšā tonī esat krāsojusi vairāk kā 1 gadu, tad krāsas izņemšana var prasīt arī trīs reizes. Un, protams, svarīgs faktors ir matu biezums, garums un struktūra.

Kā būt drošai, ka mani mati pārāk necietīs pēc krāsas noņemšanas?

Ir ļoti svarīgi, lai izstāsti frizierim visas savu matu īpašības – īpatnības, krāsošanas veidu, kā matus kop un ar kādiem līdzekļiem tas tiek darīts. Itin visa informācija ir svarīga, lai process noritētu veiksmīgi. Svarīga ir arī matu struktūra – vai mats ir smalks, vai rupjš, ļoti veselīgs vai tomēr ne tik labā stāvoklī. Parasti frizieris prot piemeklēt pareizu krāsas noņemšanas metodi un intensivitāti, lai mati nebūtu ļoti cietuši, tomēr jārēķinās, ka gluži bez sekām šī procedūra nenotiek – mati visbiežāk paliek sausāki, tāpēc ir ļoti svarīgi tos kopt ar atjauninošiem līdzekļiem un procedūrām.

Kas notiek, ja procedūras laikā kaut kas noiet griezi?

Ticiet mums, tā gadās ļoti reti. Bet gadās.

Visbiežāk ir tā, ka tumšais pigments matos ir tik stiprs, ka, kā jau minējām iepriekš, ir nepieciešamas vairākas matu krāsas noņemšanas procedūras, tonēšanas un atjauninošas procedūras. Tas nozīmē, ka kārotās matu krāsas iegūšana būs ilglaicīgāks un dārgāks projekts.

Sliktākajā scenārijā, kāds mums ir gadījies vien dažas reizes, ir sanācis tiešām pabojāt matus un frizierim nav citu varientu, kā atzīt neveiksmi un piedāvāt labāko iespējamo risinājumu. Parasti tā ir matu griešana. No mūsu puses gribam klientus aicināt vērsties pie mums, cik ātri varat, un mēs pavisam noteikti proaktīvi meklēsim veidus, kā varam situāciju labot. Visbiežāk ir tā, ka frizieris uzreiz pēc procedūras var nepamanīt, ka mati ir neatgriezeniski apskādēti, jo matu krāsas noņemšanas process parasti turpinās ārpus salona durvīm – matos turpina darboties procesi, kas turpina pamainīt mata sastāvu un, jā, arī toni. Visbiežāk pēc pāris dienām dāmas pamana, ka mati palikuši nedaudz tumšāki, kā bija salonā – tas ir normāli, tā tam jābūt. Mūsu interesēs ir sniegt vislabāko iespējamo pakalpojumu skaistumkopšanas jomā, tāpēc par katru neveiksmi pārdzīvojam ļoti smagi.

Par laimi šādu gadījumu ir ļoti, ļoti, ĻOTI maz.

Mēs aicinām visas dāmas, kuras vēlas atvadīties no saviem tumšajiem matiem, nebaidīties no matu krāsas noņemšanas procedūras! Nekas nevar būt skaistāks, kā sieviete, kura ar patiesi paceltu galvu un platu smaidu iziet pa Ma-Beauty durvīm.

***

Gaidīsim pie mums salonā!

Adrese: Vecrīga, Kalēju iela 52
Tel: +371 26218441